• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші традиції

Українські вечорниці

Українські вечорниці…. Які вони ? Сивою давниною віє від цих слів у нашому сучасному світі. Усе про одну з традиційних форм дозвілля української молоді розповіли і показали у Коржівському дошкільному навчальному закладі « Ялинка» 21 листопада 2013 року.

Музичний керівник Ляшенко Валентина Іванівна разом з вихователем старшої групи «Соняшник» Дерій Зінаїдою Олегівною та помічником вихователя Лубською Наталією Михайлівною повели дітей у цікавий світ вечорниць. Малята з великою цікавістю завітали до української світлиці, де їх зустріла господиня із запашним узваром та смачними варениками. І полилась задушевна українська пісня . Дівчатка співаючи вишивали рушники , весело жартували із хлопцями, а запальні таночки, елементи театрального дійства, українські народні пісні, ігри викликали у присутніх схвальні відгуки і позитивні емоції. А на завершення усі посмакували смачними варениками з капустою та картоплею. На вечорниці завітали гості з району : заступник голови Баришівської районної державної адміністрації Боровко Наталія Михайлівна, депутат Київської обласної ради Стасюк Юрій Петрович, начальник управління освіти молоді та спорту Баришівської районної державної адміністрації Слухай Надія Михайлівна, методист з дошкільної освіти районного методичного кабінету Баришівської районної ради Савченко Таїсія Андріївна , а також сільський голова Стомаченко Ірина Вікторівна, батьки, діти та працівники закладу.

Колектив дитячого закладу переконливо довів, що українські вечорниці виховують у дітей любов до рідного краю, повагу до традицій наших прапрадідів, розвивають творчі здібності, уміння виразно читати вірші, співати, танцювати, дають змогу поглибити знання дітей про звичаї, народні ігри, загадки, скоромовки.

Святу передувала клопітка попередня робота, а саме: ознайомлення дітей з обрядами та традиціями українського народу, вивчення українських народних пісень та ігор.

Наші малята показали, які веселі і красномовні. Бо всі вони – справжні козачата. «І сміливі, і кмітливі, відчайдушні, не ліниві. Добра підростає зміна. Вірні діти України: Батьківська хата, материнська пісня, рушник на образах пречистих. Дівочий віночок, червона калина, і хліб український – це наша святиня. Вони наша спадщина, наш оберіг, – саме такими словами закінчилось дійство у «Ялинці».

Як добре, що давні обряди повертаються в народ, прикрашають наш побут, наше життя. І це прекрасно бо відчувається, що нарешті повністю вдарило живою водою цілюще, невичерпне джерело раніше забуте та занедбане джерело народознавства. І черпатиме з нього майбутнє покоління воду живлющу і очистить вона зашкарублі, зачерствілі душі наші. Бо народна педагогіка дедалі входить в стиль роботи дошкільного закладу, стає основою, мірилом духовних цінностей.

Завідувач ДНЗ «Ялинка»

/Files/images/PICT0992.JPG/Files/images/PICT0988.JPG

/Files/images/7471f81201f1.gif

Кiлькiсть переглядiв: 223

Коментарi