Поради батькам

· Вивчіть з дитиною як її звати і як звати батьків, а також домашню адресу і телефон.

· Заховайте усі предмети, якими може поранитися Ваша дитина.

· Зачиніть вікна, добре позачиняйте вхідні двері.

· Коли ви йдете з дому у вечірній час, не забудьте ввімкнути світло у всіх кімнатах, це відлякує зловмисників, і Вашій дитині не буде страшно одній.

· Якщо ви живете на нижніх поверхах, завісьте вікна шторами.

· Якщо хтось стукає до вас у вікно, Ваша дитина повинна голосно закричати: «Тату, тату! Йди сюди», і в жодному разі не підходити до вікна.

· Після того, як Ви пішли, дитина повинна зачинити двері на ланцюжок і відчиняти їх лише у тому випадку, коли повністю назвете себе.

· Залишаючи дитині ключі від квартири, не вішайте їх на шию та не лишайте на поясі, залиште їх у сусідів та родичів, які живуть поблизу, або покладіть у внутрішню кишеню.

· Привчіть дитину не давати ключі стороннім людям, які представилися Вашими знайомими.

· Якщо Ви не можете прийти за дитиною до школи або до дитячого садка, попередьте про тих, хто їх забере і, по можливості, покажіть цю людину в обличчя.

· Попросіть вихователя зв’язатися з Вами, якщо за дитиною прийшли незнайомі люди, про яких Ви його не попереджали.

· Якщо Вашу дитину намагаються відвести силоміць, вона повинна привернути до себе увагу людей, волаючи: «Це не мої батьки, я їх не знаю!»

· Якщо дитину відвезли у відділення міліції, вона повинна повідомити свою адресу, телефон батьків і своє ім’я.

НАОДИНЦІ ВДОМА

Поради дитині

· Перед тим, як відчинити двері, подивися у вічко, чи нема за дверима сторонніх . Якщо тобі не видно, але ти чуєш голос людей, почекай, поки люди підуть з площадки.

· Відчинивши двері і вийшовши з квартири, не забудь зачинити за собою двері, й тоді ти можеш бути впевнений, що тебе не буде чекати вдома злочинець. Якщо ти вийшов, але побачив сторонніх людей – повернися назад у квартиру.

· Ніколи не відчиняй двері, не подивившись у вічко і не спитавши, хто прийшов. Не відчиняй двері на відповідь: «Це я!», пороси назвати ім’я повністю. Ніколи й нікому не розповідай про розпорядок дня членів твоєї родини. Ніколи й нікому не кажи, що ти вдома сам. Якщо ти вдома один, то не відчиняй двері нікому, навіть якщо ці люди називають себе працівниками комунальних послуг, попроси їх назвати своє ім’я повністю та сказати про причину візиту, нехай твої батьки зателефонують їм на місце роботи, щоб з’ясувати, чи дійсно це ті люди, за кого вони себе видають.

· Якщо незнайомець пропонує тобі піднятися в ліфті, відмовся, посилаючись на те, що ти ще затримаєшся, або живеш на іншому поверсі. Якщо незнайомець намагається затиснути тобі рота, постарайся вкусити його за руку, якщо ж ти опинився з ним обличчям до обличчя сміливо кусай його за носа. Якщо все ж таки до вас у квартиру увійшли, не намагайся зупинити злодіїв, твій героїзм може тільки ускладнити ситуацію, постарайся не робити різких рухів і виконувати вимоги. При цьому намагайся якомога чіткіше запам’ятати обличчя «гостей». Намагайся непомітно «вислизнути» з квартири та покликати на допомогу сусідів або перехожих на вулиці.


  • .
Треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – ПОЖЕЖІ!
ЗАПАМ'ЯТАЙ:101
Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати!
Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.
Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:
• невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху) або мокрим віником (розмазуючи воду по палаючій поверхні);
• якщо вогонь розростається, необхідно відкрутити усі крани з водою на повну потужність. Нехай вода переливається у ванну: зачерпувати воду відром з ванни швидше, ніж чекати, поки відро наповниться з крану;
якщо у кімнаті є вазони з квітами, то землю з них можна використати для гасіння вогню;
• не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
• при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.
Якщо погасити пожежу до прибуття пожежників неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.
• Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору.
• При пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика.
• По можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот.
• Під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання. Варто 2-3 рази вдихнути дим - і можна знепритомніти через отруєння чадним газом, що призведе до загибелі.
Ознаки отруєння чадним газом
• запаморочення;
• блювота;
• головний біль;
• червоний колір обличчя;
• непритомність.
Перша допомога при отруєнні чадним газом
• Постраждалого необхідно винести на свіже повітря.
• Негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.
Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.
В разі загоряння дверей твоєї квартири поливай їх зсередини водою. Якщо дим проникне до квартири, пересувайся якнайнижче до підлоги, там завжди є свіже повітря. Відчини вікно або розбий його вийди на балкон і голосно клич на допомогу.
Якщо потрібно когось витягнути з вогню, обв’яжися дротом (мокрою мотузкою), вручи вільний кінець кому-небудь. Зав'яжи рот і ніс мокрою хустинкою, накрийся мокрою ковдрою або змочи одяг водою і, пригинаючись якомога нижче, заходь у приміщення.
НЕ ДОПУСКАЙ ЖАРТІВ У ВИКЛИКАХ ПОЖЕЖНОЇ СЛУЖБИ!
ПАМ'ЯТАЙ: помилковий виклик може відвернути увагу пожежників від справжньої пожежі, і тоді може згоріти чийсь будинок або навіть загинуть люди.
В Україні встановлена кримінальна відповідальність як за навмисний підпал (позбавлення волі терміном до 10 років), так і за виникнення пожежі через необережне поводження. Крім того, відшкодування матеріальних збитків постраждалим від пожежі здійснюється людиною, яка спричинила пожежу, в повному обсязі. А це означає, що через дитячі пустощі з вогнем постраждають люди або згорять матеріальні цінності, та платити за все доведеться батькам
Кiлькiсть переглядiв: 662

Коментарi