Освітня діяльність нашого садочка

Базовий компонент дошкільної освіти

Базовий компонент дошкільної освіти ― це Державний стандарт дошкільної освіти України, який реалізується програмами та навчально-методичним забезпеченням, що затверджуються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

У ньому зведено норми і положення, що визначають державні вимоги до рівня освіченості, розвиненості та вихованості дитини 6 (7) років; сумарний кінцевий показник набутих дитиною компетенцій перед її вступом до школи.

Базовий компонент дошкільної освіти передбачає засвоєння її змісту як завершеного етапу, розрахованого на весь період дошкільного дитинства, сформованість мінімально достатнього та необхідного рівня освітніх компетенцій дитини перших 6 (7) років життя, що забезпечує її повноцінний психофізичний та особистісний розвиток і психологічну готовність до навчання у школі. Визначені Базовим компонентом дошкільної освіти вимоги до обсягу необхідної інформації, життєво важливих умінь і навичок, системи ціннісних ставлень до світу та самої себе є обов'язковими для виконання всіма учасниками освітнього процесу в дошкільних закладах незалежно від їх підпорядкування, типу і форми власності.

Зміст Базового компонента дошкільної освіти побудовано відповідно до вікових можливостей дітей на основі компетентнісного підходу, тобто спрямованості навчально-виховного процесу на досягнення соціально закріпленого результату (заданої норми, вимог до розвиненості, навченості та вихованості дитини), що зумовлює необхідність чіткого визначення засвоєння дитиною змісту освітніх ліній (знає, обізнана, розуміє, вміє, усвідомлює, здатна, дотримується, застосовує, виявляє ставлення, оцінює), орієнтує освітян на цілісний і загальний розвиток дитини, підкреслює важливість закладання в дошкільному віці фундаменту для набуття у подальшому спеціальних знань та вмінь. Увага педагога має спрямовуватися на головні лінії розвитку фізичного, психічного та морально-духовного здоров'я, особистісних цінностей як своєрідного внутрішнього стрижня, ціннісної етичної орієнтації з формування навичок практичного життя, емоційної сприйнятливості та сприяння розвитку індивідуальності дитини.

Організація начально-виховного процесу в

дитячому садку здійснюється згідно з:

► Законом України " Про освіту ";

► Законом України " Про дошкільну освіту";

► Міжнародною конвенцією про права дитини;

► Базовим компонентом дошкільної освіти;

► Програмами виховання і навчання дітей "Українське дошкілля" та "Впевнений старт"

Навчальний рік уЗДО починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у ЗДО проводиться оздоровлення дітей.

ЗДО здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

План роботи схвалюється педагогічною радою дошкільного закладу, затверджується директором ЗДО і погоджується з управлінням освіти, молоді і спорту Баришівським РДА.

План роботи дошкільного закладу на оздоровчий період погоджується з санітарно-епідеміологічною службою .

У дошкільному закладі визначена українська мова навчання і виховання дітей.

Навчально-виховний процес у дошкільному закладі здійснюється за програмою , затвердженою Міністерством освіти і науки України.

Велика увага надається педколективом питанням освіти і навчання дітей старшого дошкільного віку, підготовки до навчання у навчальної школі. Стан оволодіння дітьми знань знаходиться постійно у полі зору батьків та вчителів майбутніх школярів.

Завдання на навчальний рік

та оздоровчий період

Пріоритетні завдання

Дети Читают Клипарт Clipart - Full Size Clipart (#4497523) - PinClipartосвітнього процесу в Коржівському ЗДО (ясла-садок)

на 2023-2024 навчальний рік:

* 1.Сприяти застосуванню педагогами малих форм усної народної творчості в освітньому процесі як складової національно-патріотичного виховання дошкільників.

* 2.Формувати у дітей трудові навички та вміння, повагу до праці дорослих, звичку до трудової діяльності, бережливе ставлення до часу, знарядь праці,вміння планувати власну трудову діяльність

3.Формування психологічної зрілості та готовності до навчання у школі (життєві компетентності, мотивація, саморегуляція, вміння спілкуватися, інтерес до пізнавальної діяльності). Зазначені завдання досягаються шляхом створення умов для участі дітей у різних видах діяльності

/Files/images/2сайт.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2118

Коментарi